Praca - temat najważniejszy

Wiadomo,  poza nielicznymi wyjątkami, że kto nie ma pracy, nie ma i pieniędzy. Ponieważ bezrobocie jest stałym składnikiem obecnego ustroju, u wielu osób wzrasta niepokój o przyszłość.
Dlatego niemal każdy kto przychodzi po wróżbę pyta o pracę.
Czy nie grozi mi wypowiedzenie, czy występując o podwyżkę nie zrażę sobie szefów?
Czy mam szansę na awans ?
Czy przyczyną moich ostatnich kłopotów jest ludzka zawiść,  na czyją życzliwość w pracy mogę liczyć ?  Kto w firmie jest moim wrogiem ?
Czy warto zacząć szukać nowej pracy? Jaka jest kondycja firmy, która chce mnie zatrudnić? Czy podołam obowiązkom na nowym stanowisku, czy szefowie w nowej firmie dobrze traktują pracowników?  Czy zmiana pracy przyniesie mi sukces finansowy?
Chcę zaproponować szefom nowe rozwiązania, mam ciekawy projekt – czy moja propozycja zostanie zaakceptowana, czy przyniesie mi sukces?  Jak postrzegają mnie szefowie,  czy podjęcie nauki poprawi moją sytuację?  Czy praca, którą wykonuję jest zgodna z moimi predyspozycjami?  
Gdzie powinnam szukać pracy- w handlu, usługach, w produkcji, czy rozpocząć pracę na własny rachunek ? Szef chce bym założyła swoją firmę, czy gdy już ją będę miała otrzymam zlecenia tak jak mi obiecano ?

Posiadanie własnej firmy nie jest gwarancją sukcesu. Jedne przedsięwzięcia przynoszą zyski, inne kończą się porażką. Właściciele firm pytają najczęściej o rozmiar planowanych inwestycji, przyszłych wspólników, szansę na uzdrowienie firmy, zatrudnienie pracowników,
o wyniki prowadzonej przez urzędy kontroli.
Interesuje ich  czy planowana inwestycja” nie zarżnie” firmy, czy warto kupić nowe maszyny czy raczej wziąć w leasing, czy wspólnik jest uczciwy, czy warto rozszerzyć profil produkcji, usług, czy zdobędą  kontrakt.
Przychodzą do wróżki, bo mają wątpliwości, czy planowana restrukturyzacja zakończy się sukcesem, czy unikną bankructwa, czy dogadają się z bankami, czy mają zrezygnować ze spółki i zacząć działania na własny rachunek, czego powinni się obawiać ze strony urzędu?

Osoby, które postanowiły założyć własną firmę najbardziej interesuje czy odniesie ona sukces.
Często pytają czy ja nadaję się na przedsiębiorcę, czy wybrana przez mnie dziedzina działalności pokrywa się z moimi umiejętnościami, predyspozycjami, czy warto zaryzykować, na jakie zyski mogę liczyć,  czy pracownik, którego chcę zatrudnić będzie lojalny, jakim człowiekiem jest mój przyszły wspólnik, czy będziemy potrafili ze sobą współpracować?
Kto już dorobił się pieniędzy, pyta oczywiście, jak je ulokować. Nie znam się na finansach,
ale zawsze mogę odpowiedzieć na pytanie czy kupno danych akcji przyniesie zysk, czy warto akcje sprzedać teraz czy raczej zaczekać,  czy warto lokować pieniądze w konkretnych obligacjach, czy planowana finansowa inwestycja zakończy się sukcesem.