Gdy zdrowie nie dopisuje

Ludzie najczęściej pytają o to, czy chory wyzdrowieje i jaka jest jego kondycja zdrowotna.
Często pytają o własne zdrowie. Wiadomo, nie wszystkie choroby dają od razu objawy.
Kiedy zaczynają się kłopoty zdrowotne,  w pierwszej kolejności idziemy do lekarza.
To jest zasada, od której nie uznaję wyjątku, ponieważ tylko lekarz może postawić diagnozę, ulżyć w cierpieniu i wyleczyć.
Wróżby jedynie zmniejszają  naszą niepewność.
Gdy ktoś czeka pełen lęku na wynik badania, mogę odpowiedzieć na pytanie, czy ten lęk jest uzasadniony,  jaki będzie rezultat zabiegu, czy konieczne będzie dalsze leczenie.
Kiedy kolejna porcja leków nie przynosi rezultatu,  pytana jestem , czy nie odwiedzić innego lekarza, by upewnić się, że postawiona pacjentowi diagnoza jest właściwa. Lekarze to tylko ludzie.
Odpowiadam też na pytania o skutki uboczne podawanych leków, zastosowanej terapii, o to czy teraz jest właściwy czas na zabieg, operacje i jakie będą ich skutki ?  
Szczególnym rodzajem choroby są uzależnienia.
Leczy się je szalenie trudno i nigdy nie można powiedzieć, że chory zupełnie wyzdrowiał.
O skuteczność terapii zazwyczaj nie pytają sami chorzy, lecz ich bliscy. Często pytający nie zdają sobie sprawy, że uzależnienie jest chorobą i to nieuleczalną, podobnie jak cukrzyca.
Pytają o gotowość do odbycia terapii przez chorego i czy będą rezultaty.
UWAGA!
Moim zdaniem żadna wróżka nie ma prawa wyrokować o śmierci.
Pytana o sprawy ostateczne, nie powiem, że choroba jest śmiertelna.
Ludziom, którzy uparcie domagają się odpowiedzi na to pytanie, powiem co mówią karty, zaznaczając, że nie wolno traktować tego jako pewnik.
Ludzie chorzy są wystarczająco osamotnieni i bezradni.
Jako wróżka mam obowiązek dodać im otuchy, być największym wsparciem, wlać w serce nadzieję. Bo przecież nadzieja umiera ostatnia. Nikt ze śmiertelnych nie zna bożych wyroków, a cuda się zdarzają.
Ważne też są problemy na styku zdrowia i urzędu. Pytana jestem więc, czy ZUS wypłaci chorobowe, czy przyzna rentę  czasową, czy trwałą niezdolność do pracy.
Pytania dotyczą rent, emerytur i zasiłków chorobowych.
Jeśli toczy się postępowanie sądowe o odszkodowanie  z tytułu np. wypadku, osoby pytają o szanse wygrania sprawy i czy wysokość odszkodowania będzie satysfakcjonująca.